Jakie książki czytacie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się z naszymi zasadami dot. ciasteczek.

• Jakie książki czytacie

Ja osobiście polecam książki Dan'a Brown'a:

Anioły i Demony,
      Kod Leonarda Da Vinci,
      Zwodniczy punkt i
      Cyfrową twierdzę (kolejność celowa :)).

O ile ktoś ich jeszcze nie czytał to polecam.
      Są to książki sensacyjno-przygodowe, z mieszanką spisku, tajemniczości, historycznych faktów, a czasami z nutką fantazji. Trzymają w napięciu od początku do samego końca i nigdy do końca nie wiadomo kto tak naprawdę jest zły. Wprost nie można się oderwać :)
      Ostatnio czytałam książki innych autorów, które też są warte polecenia:

Jennifer Lee Carrell - Szyfr Szekspira
      James Rollins - Burza piaskowa
      Andy McDermott - Łowcy Atlantydy
      Philipp Vandenberg - Ósmy grzech główny

Jeśli ktoś lubi tego typu książki to te na pewno mu się spodobają. Miło widziane były by inne książki tego typu, które możecie mi polecić :P

A może ktoś ma całkiem inne upodobania i zachęci do całkiem innego gatunku. Zapraszam do dyskusji :thumbsup:
    • Miałem już nie pisać na forum, ale w ciekawym temacie mogę się jeszcze udzielić. Uwielbiam S-F a moją ulubioną sagą jest chyba 7-tomowa Mroczna Wieża S. Kinga. Do tego dorzuciłbym jeszcze Diunę F. Herberta. Z pojedynczych powieści wracam często do twórczości Dicka (Ubik, Dr Futurity a znacie go wszyscy z Raportu Mniejszości), Clarke'a (Miasto i Gwiazdy, Spotkanie z Ramą), z pojedynczych dzieł Kinga spoza jego typowej literatury grozy, polecę Miasteczko Salem, bo jego do niej chyba nie można zaliczyć. Świetna jest ostatnia Ręka Mistrza. The Thing (Rzecz) Alana Deana Fostera - świetna książka na podstawie scenariusza do owego filmu i dalece go przewyższająca. Mógłbym tak siedzieć i wymieniać. To dorzucę jeszcze do wora Michaela Crichtona - autora książek takich jak Jurassic Park, Kula, Kongo, System, Norton N22, Człowiek Terminal...

Obecnie czytam Mistrza i Małgorzatę :)
      Nic nie mów, słowa nic tu nie pomogą. Po prostu...

SYSTEM

Pretorianin z krwi i kości. Jeśli nie kontem to duchem.

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez wojtek ().

• czytalem kod leonarda i polowe cyfrowej twierdzy, ale dosc dawno temu nie wiem cyfrowa twierdza byla o tym ze byl jeden globalny komputer i tam niektore infromacje o nielegalnych transakcjach byly zatrzymywane i tak dalej, bo nie wiem czy mi sie z czyms nie myli? A anioly i demony mam, nawet z obrazkami ale niestety nic czytalem, ogladalm dzis film bo sie sciagnal kilka godzin temu.
      220.856% - Łączna ilość % w SG. Ilość SG: 2 :growup:
    • czytam bardzo duzo najlepiej s-f
      czytalem prawie wszystkie ksiazki co tu wymieniliscie

Jennifer Lee Carrell - Szyfr Szekspira

James Rollins - Burza piaskowa

Andy McDermott - Łowcy Atlantydy

Philipp Vandenberg - Ósmy grzech główny
      tylko tych nieczytalem;p
      lubie czytac ksiazki w stylu wladcy pierscienia takie tam rozne przygodowe s-f:P
      SG ktore mam zapisane.
      Ilosc SG:23

Łaczna suma: 3.887.373 %
      GAZ
    • ja na swoim koncie mam w sumie przeczytane 3 książki... (nie liczac czasów podstawówki 1-3 xD ) no więc jedeyne 3 książki które przeczytałem to są książki Stanisława Grzesiuka.
      - Boso ale w ostrogach
      - Pięć lat kacetu
      - Na marginesie życia
      Jeśli ktoś tych książek nie czytał to bardzo polecam ich przeczytanie... super się je czyta no i Grzesiuk opisuje co przeżył jak go życali po obozach. Jakie były warunki, jak zdobywał jedzenie etc. szczerze nie sądziłem że te książki mogą tak wciągnąć a zwłaszcza kogoś takiego jak ja, kogoś kto nienawidzi czytać bo woli oglądać no ale jak tylko przeczytałem kilka pierwszych stron pierwszej części to już się nie mogłem oderwać i nawet się nie zorientowałem jak skończyłem ostatnią część :) :rolleyes:

:love: =>Niedźwiadek<= :love:

:cursing: Nie rozmawiam z kretynami, Najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem :cursing:
      :thumbsup:
      1 SG = 34.975%
      niedzwiedz_nh(PRETORIA) vs Hose(Alone) 34975%
    • Ja także przerobiłem całego Pottera. Jednak moim ulubionym autorem jest Tolkien, przeczytałem 'Hobbita', 'Trylogię' (nawet nie pytajcie ile razy), Silmarillion, 'Dzieci Hurina' i 'Niedokończone opowieści' (devil chyba o to ci chodziło). Z książek Browna czytałem tylko 'Kod Leonarda da Vinci', Eris przyznaje rację, film jest kiepski, ale widziałem już o wiele gorsze adaptacje (Eragon to sztanadarowy przykład). Poza tym czytuje Kinga, z jego twórczości najbardziej lubię 'Lśnienie' i 'Zieloną milę', Higginsa, pisze powieści sensacyjne, Georga Orwella ( jeśli ktoś nie czytał 'Roku 1984' to polecam). Jeśli ktoś lubi geografie to książki Szklarskiego przypadną mu do gustu. Kiedys czytywałem jeszcze Agathe Christie, ale teraz nie przepadam juz za kryminałami.

Niedźwiedziu jeśli lubisz literaturę obozową to poczytaj Herlinga-Grudzińskiego, szczególnie 'Inny świat' albo 'opowiadania' Borowskiego.
      Shoot to thrill, play to kill

I got my gun at the ready, gonna fire at will
    • 1.Andrzej Sapkowski. "Wiedźmini zrzeszeni są w tajemnym bractwie i zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Głównym bohaterem Cyklu jest wiedźmin Geralt z Rivii."
      Uwaga! Nie oglądajcie filmu "Wiedźmin"-tragiczny. Książki-rewelacja.
      Zbiory opowiadań
      * Wiedźmin
      * Ostatnie życzenie
      * Miecz przeznaczenia
      * Coś się kończy, coś się zaczyna
      * Opowieści o wiedźminie, tom 1
      * Opowieści o wiedźminie, tom 2

Powieści
      Saga o wiedźminie
      * Krew elfów
      * Czas pogardy
      * Chrzest ognia
      * Wieża Jaskółki
      * Pani Jeziora

To już nie Wiedżmin. Czas wojen husyckich, akcja w Czechach i na Śląsku. Wartka akcja, humor i ociupinka magii.
      Trylogia husycka
      * Narrenturm
      * Boży bojownicy
      * Lux perpetua

2.Feliks W. Kres
      "Najbardziej znany jako autor dwóch cykli fantasy - "cyklu szererskiego", dziejącego się w świecie zwanym Szererem, gdzie oprócz ludzi inteligencją obdarzone są również koty i sępy." Inaczej niż w innych książkach, tutaj główni bohaterowie giną nie tylko na końcu książki.

* Północna granica
      * Król Bezmiarów
      * Grombelardzka legenda
      * Pani Dobrego Znaku
      * Porzucone królestwo
      * Tarcza Szerni
      3.Miroslav Žamboch "zaprasza na wyprawę do świata twardzieli, charakternych kobiet i typów spod ciemnej gwiazdy, w którym aż kipi od akcji, mordobicia i walk."
      *Krawędź żelaza
      *Mroczny zbawiciel
      *Na ostrzu noża
      *Sierżant
      *Wylęgarnia. Śmierć zrodzona na Pradze.
      W wolnych chwilach jestem hakerem. Specjalność: sondy i ankiety. Czekam na propozycje.
    TOP50 - Toplista: Gry Internetowe