Zagadka

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się z naszymi zasadami dot. ciasteczek.

 • Ta "zagadka" ma swoją konkretną nazwę, ale nie podam,
  nie pytajcie wujka google,
  może ktoś się już z tym spotkał ale nie szkodzi, a więc:

  "Pewien sędzia prowadził rozprawę dotyczącą niebezpiecznego gangstera. Zakończył ją w sobotę po południu podsumowując:
  Jesteście skazani na powieszenie , wyrok ma być wykonany w południe w jednym z siedmiu dni najbliższego tygodnia.
  O dniu w którym ma być wykonany wyrok dowiecie się z rana tego dnia , w którym ma być dokonana egzekucja. Wcześniej o tym wiedzieć nie możecie.
  Dlaczego wyrok nigdy nie będzie wykonany ?
  "

  Ktoś zna odpowiedź ?
  Przyznam że sam się nie domyśliłem dopóki nie wygooglowałem.
 • SP to nie jest zagadka tylko typowy PARADOKS KATA:) uprzedzam wypowiedzi, nie szukałem tego w gogle ponieważ odkąd pierwszy raz oglądnąłem film "E=Mc2" to mnie ciekawiło i nie raz to już studiowałem na necie:P

  wyrok nie może być wykonany w niedziele ponieważ skazany będzie wtedy wiedział że to jest ten dzień ponieważ cały tydzień mini a niedziela jest jego ostatnim dniem...

  Z sobotą jest tak samo:) i tak z każdym dniem:) ponieważ jeżeli wyrok ni zostanie wykonany w poniedziałek to skazany może być przekonany że wykonają go we wtorek z Wtorkiem jest tak samo:) i tak w kółko:)

  :love: =>Niedźwiadek<= :love:

  :cursing: Nie rozmawiam z kretynami, Najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem :cursing:
  :thumbsup:
  1 SG = 34.975%
  niedzwiedz_nh(PRETORIA) vs Hose(Alone) 34975%
 • kiedyś to trochu studiowałem na Wikipedii i mi utkwiło w głowie dla tego pisząc to nie patrzyłem na neta bo siedzi mi to w głowie generalnie to Paradoks Kata jak i Paradoks Kłamcy mnie bardzi interesują wiec wiesz... Paradoks Kłamcy jest stosunkowo długi i o wiele bardziej zagmatwany ale jak sie na to dobrze spojzy to wniosek się sam nasówa:) "Jeżeli kłamca jest kłamcą to nawet jeżeli mówi prawdę to nie możemy być tego pewni ponieważ jest kłamcą" :P trochę się tego kiedyś naczytałem i to nie raz więc nie są mi obce te paradoksy :)

  PS. powiem szczerze że bardzo dobrze ująłeś to w pierwszym poście:) Gdybym nie znał tego paradoksu to podejżewam że na necie bym tego nie znalazł a moja odpowiedź na to byłaby podobna do odpowiedzi Adzia :P :thumbsup: i swoją drogą ten paradoks jest do ominięcia:D ale to już zostawiam tobie:P przestudiuj to uważnie i na spokojnie a sam dojdziesz do tego jak i w jaki sposób można go ominąć:)

  :love: =>Niedźwiadek<= :love:

  :cursing: Nie rozmawiam z kretynami, Najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem :cursing:
  :thumbsup:
  1 SG = 34.975%
  niedzwiedz_nh(PRETORIA) vs Hose(Alone) 34975%
TOP50 - Toplista: Gry Internetowe