Misja Badaj

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się z naszymi zasadami dot. ciasteczek.

• Anioł tylko mocno sie zastanow nad tym co napisze teraz.
      A wiec tak. Wysylajac statek z misja badaj piszecie ze fajnie by bylo dostac surke statki itp itd.
      Sprobujcie zrobic cos takiego o czym mowilem na temat obrony (nadal mam nadzieje ze cos z tym zrobicie)
      Zrobic program liczacy wartosci punktowe floty i od tej ilosci puntkow jaka jest wartosc wyslanej floty dac procent znaleziska.
      Czyli wysylamy teortycznie 10 OW czyli to nam daje 600 punktow i od tego dac % w wysokosci zalozmy 3.
      3 ano dlatego ze tutaj na tym servie mozna slac baaardzo duzo floty a gdyby to weszlo w zycie to znajdujac flote na misji badaj znalezisko byloby mocno przesadzone.

Albo jeszcze lepiej. dac procent ale w przedziale losowym jego dostania czyli od zalozmy 0.5 do 3 % i tak losowo. Byloby troche lepiej niz przypisywac jakies stale wartosci o czym mowicie wczesniej w temacie.

Z PZ pomysl jak a moj gust glupi :thumbdown:
      Nowe budynki to produkcji statkow na ta misje badaj rowniez glupawy po co komu wiecej budynkow.

Mozna dodac tylko 1 dodatkowe badanie wiadomo z jakimis wymaganiami a ilosc wyslanych misji "badaj" zalezna od poziomu owego badania.
      Chyba najlepiej posluzyc sie czyms latwym do zrobienia a nie kombinowac jak kon pod gore ze tylko 1 mozna leciec albo kilka ale cos tam bo cos i dlaczegos :whistling:
    • robili Opracuj kolego Twój pomysł, myślę że ciekawy, w jakiejś strawnej forum jak to zrobili poprzednicy i przedstaw go w jakiś formalnym znaczeniu.

Sloganów było wiele a konkretów nie za bardzo.

Wiec wysil się troszeczkę i napisz twoją propozycję znaleziska czegoś na misji badaj:)

I pamiętaj, żaden pomysł nie jest nie godzien uwagi
    • 1 jak ustalić max ilość tych misji?
      Czy ustalić max liczbę posiadanych takich statków? może być i nawet 1 bo jak się trafi pole przy swojej planecie to można sobie latać:)
      Czy uzależniona od czegoś?

Ja myślę, że najlepszym wyjściem by było jak by gracz mógł posiadać max tylko 1 taki statek.Dlaczego tak twierdze?
      Otóż,jeżeli nie było by ograniczenia to według mnie nie miało by to sensu.Bo nawet jak ktoś tam pisał chyba Zavisza jak by się natrafiło
      na coś mało cennego,wartościowego.To przecież jak będziemy posyłać po dajmy na to 10 takich statków to będziemy mieli 10x większe szanse na zdobycie.Moim zdaniem przez to zrobiło by się to zbyt proste.Bardzo łatwo można by było zdobywać cenne rzeczy tak jak Zavisza wymienił pomagające w rozbudowywaniu się i rozwijaniu.

2 Jakie typy misji można wykonać?
      Co będzie mogło spotkać gracza na takiej misji. Jakiego typu misja będzie po dolocie.

Myślę, że mogło by to wyglądać następująco:
      Wysyłamy statek z misją badaj po dotarciu otrzymujemy raport że nasza flota po dotarciu
      zgłasza nam że napotkali tam grupę rozbitków.Proszą oni o pomoc tzn(zabranie ich z tamtąd)
      a oni w zamian za ocalenie udzielą nam informacji jak:
      I tutaj możemy sobie wybrać.(nie chodzi mi o to że my możemy sobie wybrać tylko że oni nam proponują udzielenie takich informacji a my się zgadzamy bądź nie)
      -Jak zwiększyć szybkość wydobycia danego surowca.
      -Jak uzyskać bardziej wydatne paliwo niż deuter.(Ten pomysł najbardziej mi się podoba.)
      -Jak zrobić aby recykler poruszał się z większą szybkością(Tu rozwiązaniem by było te paliwo o nazwie takiej i takiej które powodowało by szybsze poruszanie się tego recyklera)

Anioł co o tym sądzisz?

Jeżeli zbyt bardzo poniosła mnie wyobraźnia to sory ale chciałem jakoś pomóc i jak bym sobie to tak widział.

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Lemano ().

• AniołZagłady napisał(a):

I czy jakoś wiąże się druga misja z pierwszą z podanych przez ciebie?

Błędne pytanie Anioł...
      Jak wygląda kwestia pierwszej propozycji gdy księżyc już istnieje oraz jak wygląda kwestia drugiej propozycji w przypadku braku owego księżyca.
      Myślałem tutaj o wprowadzeniu zależności, ale czy się da i czy warto, nie wiem...

Czytałem kilkakrotnie o wysyłaniu floty na Misje Badaj, w zamyśle jest przeznaczony do tego specjalny statek i to jest dobre dla wyróżnienia się wśród konkurencji, to tak w kwestii formalnej.

Darko, napisałeś pomysł jest głupi ? Po raz, to nie Ty jesteś tutaj od oceniania, po dwa, za dużo naczytałeś się o ekspedycji na innych grach, przecież lepiej zrobić tak jak inni, no nie ?

Może niepotrzebnie namotam, ale może warto misje badaj przemianować na badanie planety, każdej obcej planety.

Podobnie jak w zamyśle, lecz możliwość badania dotyczyła by każdej planety aktywnego i nieaktywnego gracza. Oczywiście badanie planet aktywnych graczy było by nie możliwe, ponieważ Statek Badawczy traktowany był by jako normalna obca flota.

Załoga Statku mogła by :
      - odnaleźć w hangarach zachowane w idealnym stanie statki,
      - plany: modernizacji napędów, wszelkiego rodzaju technologii i budynków, co w konsekwencji skutkowało by naszym rozwojem wyżej wymienionych elementów.
      - Odnaleźć grupę koczowników porzuconego imperium, w której jest m.in. handlarz, dalej wg. pomysłu Anioła.
      - Po pobraniu próbki gleby, odnaleźć minerał/ pierwiastek nie występujący na Twoich planetach, badania wykazały iż daje on rezultaty: ograniczenia w spalaniu paliwa, zmianę temperatury na planetach,
      - napotkać tubylców którzy: uciekli i nic się nie wydarzyło, zaatakowali członków załogi lecz Ci zdołali odeprzeć atak lub się ewakuować, zabili członków załogi i zniszczyli Statek Badawczy.
      - I wszystko co tam sobie jeszcze wymyślicie...

Tak czy inaczej jedna misja nie może przynosić dużych korzyści,
      Mógł bym (lecz nie mogę) zamieścić link do wątku, gdzie poruszany jest temat opłacalności misji, wynik jest taki, że tam misja jest szybszym sposobem pozyskiwania floty niż jej budowa.
      Także myślę że twierdzenie, współczynnik prawdopobieństwa dla poszczególnych opcji powinien być dość niski, nie jest błędne.
    • Moja propozycja nad którą się własnie ostatnio zastanawiałem nie dotyczy tego co możemy znaleść ale samej Anomalii.

Nie dokońca jestem pewny jakby to mogło wyglądać i tu proszę o pomoc w dopracowaniu ;) Wydaje mi się że zamiast powiedzmy ograniczać liczbę statków czy ilość lotów jaką możemy wykonać na Anomalię może wprowadźmy ograniczenia jej samej.
      Tyle że moja propozycja wiąże się z większym zaangażowaniem administracji w grę :D

Wyglądało by to mniej więcej tak. Co jakiś czas wstępnie ustalony przez w/w Administrację wrzucana jest do gry Wiadomość od Operatorów takiej powiedzmy treści (do dopracowania):

"Działalnośc Czarnych Dziór występujących we wszechświecie spowodowała dziwne zawirowania. W różnych galaktykach i układach powstały Anomalie. Międzygalaktyczna Federacja Naukowców wydała pozwolenia na badania Anomalii. Życzymy udanych lotów badawczych"

Po tej wiadomości GO włącza w PA Anomalię. Pojawia się ona losowa tam gdzie ma się pojawić. Jednakże czas występowania anomalii jest ograniczony. Tu czekam na propozycję ile mógłby on trwać.

Ja proponuję żeby było to 24 h. Gdy upłynie Anomalie znikają. Jak często będą się pojawiać. Może raz na tydzień. Tyle że nie tego samego dnia dla urozmajcenia. Misja Badaj stała by się powiedzmy sobie szczerze takim Eventem. Anomalie mogły by się też pojawiać dodatkowo w jakieś szczególne święta, np.: Wielkanocy, 3 maja czy urodziny Admina ;)

Pozmysł do przeanalizowania. Niech wypowiedzą się też nasi GO czy po prostu chciało by im się to załączać ;)
      Pozdrawiam. Emil
      11 SG = 2 179 179 % :minigun: :missilelauncher:
      2 ACS = 293 164 %
      Ostatnie SG Wszechświat 0 Emil [GAZ] vs westt [EEC] 51 149 % powrót
      "Lepiej odważyć się na rzeczy potężne niż zrównać się z tymi o nieśmiałej duszy którym nieznane jest ani zwycięztwo ani klęska"
    • Losowość...hmmm tez zawsze coś...
      Lub algorytm który kilka razy losowo w miesiącu inforumje o tworzeniu anomaili.

tylko czy nie będzie wkurzające takie czekanie?:P

Druga sprawa, że i tak nawet jak by to miało wyglądać tak jak piszesz to powinna istnieć ograniczona ilość statków.

wyobrażasz sobie 50 slotów z misja badaj??:)
    • No tak dlatego nie neguję tego ograniczenia. Myślę że powinna być możliwość wysłania max 5 statków na raz i to i tak przy wybudowaniu czegoś: jakiegoś hangaru albo tym podobne.

Myślę że oczekiwanie to by było właśnie to co pomogło by sprawić że misja badaj nie stała by się tylko nudnym dodatkiem.Nie było by tak że logujesz się wysyłasz sobie codziennie misje badawcze. Dostajesz wiadomość że pojawiają się Anomalie to od razu chce Ci się grać. Przez np. 24 h latasz, potem znikają. Znowu wracamy do codzienności. Potem znowu z nienacka niespodzianka i są Anomalie. Ja właśnie tak bym to widział. ;)
      11 SG = 2 179 179 % :minigun: :missilelauncher:
      2 ACS = 293 164 %
      Ostatnie SG Wszechświat 0 Emil [GAZ] vs westt [EEC] 51 149 % powrót
      "Lepiej odważyć się na rzeczy potężne niż zrównać się z tymi o nieśmiałej duszy którym nieznane jest ani zwycięztwo ani klęska"
    • AniołZagłady napisał(a):

Losowość...hmmm tez zawsze coś...
      Lub algorytm który kilka razy losowo w miesiącu inforumje o tworzeniu anomaili.

tylko czy nie będzie wkurzające takie czekanie?:P

Druga sprawa, że i tak nawet jak by to miało wyglądać tak jak piszesz to powinna istnieć ograniczona ilość statków.

wyobrażasz sobie 50 slotów z misja badaj??:)

Właśnie to zaproponowałem nie wiem czy zwróciłeś uwagę.Jak coś to post mój wyżej do wglądu
    • To faktycznie jest pomysł godny zrealizowania, gratuluje Emil,
      taka losowość, takie odświętne pojawianie się anomalii niosło by ze sobą swoją wyjątkowość. Dokładnie jak to Emil ujął, nie była by nudnym dodatkiem, który może się szybko znudzić, a po jakimś czasie być po prostu irytującym. Jednocześnie ograniczając anomalię należało by zdecydowanie zwiększyć jej znaczenie, do tego stopnia aby gracz czytając taką wiadomość o pojawieniu się anomalii mógł sobie w duszy krzyknąć "Wow, no w końcu jest" i wszystko inne odłożyć na bok by zająć się anomalią. Czym rzadziej anomalia by występowała tym większe korzyści mogła by nieść, a czym większe korzyści tym większe jej znaczenie i wyjątkowość.
    TOP50 - Toplista: Gry Internetowe