Zmiana strategi gry z flociarza na górnika.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się z naszymi zasadami dot. ciasteczek.

• Zmiana strategi gry z flociarza na górnika.

Kolejna dobra libacja w wspaniałym gronie - pomyślała Akademicka Cysterna (Moniczka) budząc się i spoglądając na swoich współtowarzysz. Nie zabrakło Największego Alkoholika SoF(Niedźwiedź_nh), Dostawcy Alkoholu(MarciniaK), Zbieracza Złomu(Pablo77) oraz gospodarza Jack'a Daniel'sa (Robi).

Dostawca Alkoholu wyglądając przez okno stwierdził, iż dzień będzie idealny. Sroga zima zaczęła puszczać i świeciło słoneczko. Cysterna ze Zbieraczem udali się aby zrobić pyszne śniadanko dla wszystkich przyjaciół. Wtem Największy Alkoholik zauważył brak gospodarza imprezy. Momentalnie wszyscy rozpoczęli poszukiwania, przeszukali wszystkie znane im światy. Niestety nie było śladu po Jack'u Daniel'sie. Zrezygnowani usiedli na werandzie jego rezydencji. Po kilku godzinach pojawił się Jack Daniel's, szedł sam, zamyślony, jakby coś go trapiło. Uradowani przyjaciele bardzo ucieszyli się na widok jednego ze swych kamratów. Wypytywali go gdzie był, co robił. Gospodarz obdarował wszystkich serdecznym uśmiechem i stwierdził, iż był niedaleko. W miejscu gdzie lubił przesiadywać, siedział i dumał. Nie chciał martwić przyjaciół, nie chciał im powiedzieć prawdy, jeszcze... jeszcze nie teraz.

Po wspólnym sniadaniu wszyscy udali się do swoich rezydencji. Zbieracz Złomu, ponownie wybrał się w galaktykę aby zebrać cały możliwy złom. Dostawca Alkoholu zatrudnił Akademicką Cysternę aby dostarczyła %%% dla Największego Alkoholika. Kolejne godziny mijał, niebo zaczęło się chmurzyć. Gwiazdy były w takim położeniu, iż był to zły omen. Zmartwieni towarzysze zaczęli do siebie dzwonić, aby dowiedzieć się czy aby nikomu nic się nie stało. Na szczęście wszyscy potwierdzili, że są cali.

Po swoich codziennych obowiązkach, każdy udał się do swoich siedzib, aby dalej zarządzać swoją mafią. Ich całe bataliony krwiożerczych morderców, ochroniarzy, chłopców na posyłki a nawet zwykłych obdartusów czekały na jakąś akcję. Niespodziewanie u wszystkich zadzwoniły telefony. To był Jack Daniel's, urządził telekonferencję. Przyznał im iż musi coś z siebie wydusić, iż dłużej nie może. Wszyscy zlękli się, że ich wspaniała rodzina pęknie, że chce poprzeć inną frakcję. Jack zaprzeczył, wszystkim ulżyło. Niestety chwilę później spadł na nich wielki cios. Daniel's stwierdził, iż kiedyś łączył dzisiaj różnią nas marzenia. Nie chciał dalej być krwawym Capo. Chciał, aby inaczej postrzegała go rodzina, marzył o spokojnej starości i uprawianiu roli.

Nikt nie chciał go słuchać, wszyscy oponowali. Jack stwierdził spokojnie iż decyzja jest już podjęta. Umarł wewnętrznie, choroba go zżerała. Miał jedno marzenie, aby jego jednostki nie zostały wybite przez wroga, ponieważ byli to wspaniali 'żołnierze', zasłużeni w boju, którzy nie raz udowodnili swoją wartość podczas walki. Pragnął, aby jego ludzie odeszli w chwale i poprosił sowich przyjaciół, aby dokonali masakry na jego ludziach. Wszyscy słyszeli jego łamiący się głos. Wydawał na rzeź własnych ludzi, którzy byli dla niego jak rodzina.

Najszybciej swoich ludzi zorganizował Zbieracz i Alkoholik. Niestety ludzie Cysterny i Dostawcy byli za daleko. Żaden z Master Capo nie chciał uczestniczyć w masakrze, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło. Każdy siedział w fotelu popijając whisky, paląc cygara i rozmawiając z odchodzącym przyjacielem. Nikt nie chciał się z tym pogodzić. Odchodził wspaniały wojownik, dla wielu mentor. Wspominali wspólne akcje, było słychać pojedyncze śmiechy. Tak naprawdę, każdy z nich umierał wewnątrz. Wiedzieli, że jakaś ich cząstka odejdzie. Ze wspaniałej piątki zostanie czwórka, że nie będzie to samo. Będzie luka której nie da się załatać.

Co chwilę sprawdzali jak mało czasu zostało do rozpoczęcia rzezi. Czas mijał nieubłaganie. Na 10 minut przed końcem wszyscy umilkli. Jedni się modlili, tak jak Jack o duszę swoich ludzi, inni w nerwach palili papierosa za papierosem. W tym samym momencie każdy dostał wiadomość, iż jest już po rzezi. Jack podziękował wszystkim. Nikt nie potrafił nic mu odpowiedzieć. Największy Alkoholik stwierdził... Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Ta domena przyświecała im przez całą ich przyjaźń, teraz też o niej nikt nie zapomni.

W każdym z nas umarła cząstka którą był Jack...

W hołdzie wielkiemu graczowi!

Agresor niedzwiedz_nh
    FLOTA:
    • Sonda szpiegowska: 666

Agresor Moniczka
    FLOTA:
    • Sonda szpiegowska: 293

Agresor MarciniaK
    FLOTA:
    • Sonda szpiegowska: 66

Agresor niedzwiedz_nh
    FLOTA:
    • Lekki myśliwiec: 106.564.010
    • Okręt wojenny: 10.465.029
    • Niszczyciel: 31.274.000
    • Pancernik: 7.872.086
    • Destruktor: 8.246.675
    • Dezintegrator: 11.194.000
    • Interceptor: 28.075.025

Agresor pablo77
    FLOTA:
    • Lekki myśliwiec: 113.178.609
    • Krążownik: 29.515.000
    • Niszczyciel: 17.730.001
    • Pancernik: 23.940.000
    • Dezintegrator: 340.000
    • Interceptor: 8.060.000

Obrońca Robi
    FLOTA:
    • Mały transporter: 67.321.899
    • Lekki myśliwiec: 95.594.104
    • Krążownik: 29.240.136
    • Okręt wojenny: 1.418.325
    • Statek kolonizacyjny: 11
    • Sonda szpiegowska: 5.345
    • Bombowiec: 6.787.562
    • Niszczyciel: 19.602.394
    • Gwiazda Śmierci: 1.724
    • Pancernik: 25.135.352
    • Destruktor: 686.068
    • Dezintegrator: 655.318
    • Frachtowiec: 1.071.670
    • Interceptor: 3.997.818
    OBRONA:
    • Wyrzutnia rakiet: 999.999
    • Lekkie działo laserowe: 849.221

..::BOOOOOOOOM::..

Agresor niedzwiedz_nh
    Zniszczony!

Agresor Moniczka
    Zniszczony!

Agresor MarciniaK
    Zniszczony!

Agresor niedzwiedz_nh
    FLOTA:
    • Lekki myśliwiec: 100.359.073
    • Okręt wojenny: 9.555.609
    • Niszczyciel: 31.061.087
    • Pancernik: 6.035.785
    • Destruktor: 8.120.381
    • Dezintegrator: 11.050.869
    • Interceptor: 27.944.673

Agresor pablo77
    FLOTA:
    • Lekki myśliwiec: 106.965.922
    • Krążownik: 27.825.769
    • Niszczyciel: 17.518.907
    • Pancernik: 21.810.456
    • Dezintegrator: 195.346
    • Interceptor: 7.928.908

Obrońca Robi
    Zniszczony!

Agresor wygrał bitwę!

Przej±ł:
    Metal: 296
    Kryształ: 4.851.059
    Deuter: 12.386.723.685

Agresor stracił ł±cznie 581.196.118.000
    Obrońca stracił ł±cznie 7.031.900.209.000

Szcz±tki:
    Metal: 1.284.549.692.100
    Kryształ: 998.269.674.000
    Szansza na powstanie księżyca: 2282819%

Agresor Robi
    FLOTA:
    • Recykler: 31.982.585

Obrońca pablo77
    FLOTA:
    • Mały transporter: 60.000.000
    • Recykler: 32.500.100
    • Sonda szpiegowska: 9.136
    • Gwiazda Śmierci: 3
    OBRONA:
    • Wyrzutnia rakiet: 5.690.055
    • Lekkie działo laserowe: 2.244.997
    • Mała powłoka ochronna: 1.000

..::BOOOOOOOOM::..

Agresor Robi
    Zniszczony!

Obrońca pablo77
    FLOTA:
    • Mały transporter: 60.000.000
    • Recykler: 32.500.100
    • Sonda szpiegowska: 9.136
    • Gwiazda Śmierci: 3
    OBRONA:
    • Wyrzutnia rakiet: 5.690.055
    • Lekkie działo laserowe: 2.244.997
    • Mała powłoka ochronna: 1.000

Obrońca wygrał bitwę!

Agresor stracił ł±cznie 511.721.360.000
    Obrońca stracił ł±cznie 0

Szcz±tki:
    Metal: 95.947.755.000
    Kryształ: 57.568.653.000
    Szansza na powstanie księżyca: 153516%

Dziękuje panowie za pomoc w zezłomowaniu floty gdyby nie sytuacja życiowa nie przechodził bym na górnika, ale jak zmienia sie moja sytuacja na pewno wrócę do flociarza i zebrany złom na pewno kiedyś pomoże mi w odbudowie.

Tylko dlatego wstawiam to RW w tym dziale ponieważ kilka osób uważa że jest to sytuacja standardowa jak dla ustawek ale cały złom posiadam ja i chcę zainwestować go w eko.

pozdrawiam wszystkich

Robi

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez robi ().

• No cóż... Takowy "regulamin" na to nie pozwala ale i tak poleciałem mimo iż wiedziałem na co sie piszę... (Tak własnie przyznaję sie do złamania regulaminu) wcale nie jest mi z tym xle bo jeśli kolega do mnie pisze że ma taka a nie inną sytuacje lecz chce grać ale chce przejść na górnika to ja mu w tym pomagam...

Kolejna dla mnie chora sytuacja jest taka że złom który postał z tego oraz floty głównej ma być oddany :!: Dlaczego? bo to była ustawka... Nikogo nie interesuje to ze chłopak grał dniami i nocami, zarywał nocki żeby ta surke uzbierac, teraz chce ją przetopić na EKO ale nie moze dlaczego :?: bo to była ustawka :!: dla mnie ten pkt. regulaminu jest totalnie bez sensu i dlaczego ktoś ma oddać do skasowania lub dla jakiegoś innego gracza surke która ciężko zbierał :?:

W każdym razie... Szkoda Robi że nie jeses w stanie upilnowac floty no ale... Na mnie zawsze możesz liczyć:)

:love: =>Niedźwiadek<= :love:

:cursing: Nie rozmawiam z kretynami, Najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem :cursing:
    :thumbsup:
    1 SG = 34.975%
    niedzwiedz_nh(PRETORIA) vs Hose(Alone) 34975%
  • Powodzenia robi w ralu :)
    z niedźwiedziem się zgadzam. Co innego gdyby ten złom posiadał kto inny z tej ustawki niż sam twórca tej floty. Złom to surka która przetopił na statki wieć czymu ma to oddać do kasacji (w co cholernie wątpię że od tak zostanie to skasowane po przetransportowaniu na konto team'u :shit: )
    6 SG = 647.601 %%
    1 ACS = 50 995 %%

:thumbsup: :thumbsup:

v2v aka Dante uni0

[ Soldier of Fortune ]
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Pierwszy złom od Sargeras'a :dead:

Wszechświat 0 Sargeras(GAZ)vs Dante(Alliance) 198011%
  • Panowie nie denerowować mnie. Nie dość żę złapano was na złamaniu regulaminu. jeden z członków sojsuzu powiedział wam czym to się skoczy to jeszcze macie pretensję.
    2.4.1. Zaplanowane złomowanie floty nie będące moonmakingiem jest dopuszczalne wyłącznie po spełnieniu następujących warunków:
    • Bitwa może zostać przeprowadzona dopiero po otrzymaniu zgody od Obsługi Gry, po uprzednim nadesłaniu zgłoszenia, zawierającego miejsce starcia oraz nazwy kont uczestników.
    • Powstałe po bitwie szczątki, po odliczeniu strat osób złomujących (deuter należy przeliczyć na inny dowolny surowiec zgodnie z aktualnie obowiązującymi przelicznikami handlowymi), muszą zostać odesłane na planetę Obsługi Gry lub po uzyskaniu zgody do graczy słabszych niż osoba, której flota została zniszczona. Liczy się stan punktowy graczy przed złomowaniem.
    Raz, że nie daliście zgłoszenia i powinniście dostać bana bo złamaliście regulamin. ptk 1.
    Surowce z takiego czegoś mają trafić do GO! Jest napisane jak byk. NIe interesuje mnie polemika z regulaminem. Dura lex sed lex. twarde prawo lecz prawo.

Było stosowane do innych więc czemu ma być inaczej z wami?

Nawet zaproponowałem ugode. wyrównujemy straty i do zezłomowanego na poczet tego ze chce eko robić trafi 1/3 mety i kris
    leci to tak:
    straty niedzwiedzia:
    meta 131 100 000 000
    kris 116 200 000 000
    deu 41 000 000 000

straty pablo:
    meta 147 000 000 000
    kris 124 000 000 000
    deu 45 000 000 000

Deu przeliczamy na inne surowce w stosunku 3;2;1 w kategori 50% tego i tego
    daje to:
    Dla niedzwiedzia:
    meta 190 000 000 000
    kris 150 000 000 000

dla pablo:
    meta 205 000 000 000
    kris 168 000 000 000

razem: 395 000 000 000 metalu 318 000 000 000 kryształu

Złom:
    Metal: 1.379.549.692.100

Kryształ: 1055.269.674.000

Zaproponowałem 1/3 czyli dostał by:
    Metal 455 000 000 000
    Kris 384 150 000 000

Po odjęciu zostało by:
    meta 929 000 000 000
    kris 671 000 000 000

od tego odejmujemy straty złomujących:
    zostaje:
    Metal: 539 000 000 000
    Kryształ: 355 000 000 000

I to jest ilość jaka została by skasowana stanowi jakieś 35% całości złomu.
    Wychdze z pomocną dłonią i zrozumieniem chce dać szanse, ale dalej wydaje im się to mało jeszcze dostaje pare mocnych słów ze czepiam się bo to nie mój ukochany sojusz dostał ten złom.

Oczywiście jeżeli chce się przestrzegać regulaminu to musi to być związane z GAZ.

Normalnie powinni wszyscy dostać bany za push złomowy i miec skasowaną równowartość zebranego złomu w flocie budynkach, obronie i badaniach.

Ale tu jeszcze się ktos burzy, że jak to ktoś ma czelność przestrzegać regulamin!!

Jakim prawem ktos wogóle zwrócił im uwagę.

Żal panowie.
    Ans wyprowadził by wam dorazu tą ostatnią drastyczna możliwość.
    I chyba tak trzeba robić, bo dając palec chcecie całą rekę.

Przykro mi inni byli karani wiec czemu wy macie mieć taryfe ulgową
  • :dash: nie pojmuję... jeśli człowiek na coś pracuję ( flota Robiego) to dlaczego miałby nic nie mieć ze swojej pracy?!?! on nie chciał kończyć gry, tylko zmienić tryb grania. W końcu są flociarze i są górnicy!

Czyli lepiej skończyć grę jeśli rezygnuję się z latania, tak? Bo pozostaje urlop, przy którym niestety wszyscy uciekają. A tak Robi mógłby nas nie opuszczać i spokojnie sobie dłubać!

Najśmieszniejsze jest, że po ustawkach gracze odchodzili, złomem dzielili się agresorzy a tutaj jest zupełnie inaczej 8| chciał zostać i grać dalej!

Fajnie by było wprowadzić poprawki w regulaminie :huh:

Robi :beer: najlepsza moja historyjka na NW dla mega ziomka! :love:
    Zero litości...

Walcz! Walcz! Dawaj! Dawaj!
    Kontra! Blok! Nie przestawaj!
    Cios! Cios! Upadaj i wstawaj!
    Blok! Blok! Przyjmuj i zadawaj!

• Daj wszystkim bany i sam graj i stosuj sobie ZASADY a co do surki to wszystka surka dla robi-ego.
    i Ty mowisz o pomocnej dloni zabierajac surke -zlom z Jego floty.nie mozna nagiac regulaminu i nie zabierac surki ??? pzreciez to Robi bedzie nia zarzadzal. zabierajac PZ surke odpychacie od gry ludzi.mozna pokazac ze gra jest dla usera to jest pierwszy taki przypadek
    Soldier of Fortune

15 SG - 1009531%
    5 ACS - 1628444%

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Salomon ().

• Oczywiście pan pablo bedzie teraz obrażony za to, że złamał regulamin i zwrócono mu uwagę.
    Jak ktoś mógł śmiać wogóle zrobić coś takiego.

Po co gracze którzy mają w nosie regulamin i nawet jak go złamią to nie wykazują żadnej skruchy wrecz przeciwnie jeszcze się tym chełpią?

Mnie by na waszym miejscu było wstyd w stosunku do innych graczy, że wyłamaliście się się z obowiązujących wszystkich zasad.

Zaproponowałem ugodę ale dalej mało, no jak Anioł miał prawo zwrócić nam uwagę.

Trzeba było przestrzegać regulamin, anie teraz biadolić. wstarczyło tylko go przeczytać, zwłąszcza ze Marciniak powiedział wam czym to grozi jak zrobicie. To i tak zrobiliście po swojemu. A co to wolna amerykanka? Jednych obowiązuje regulamin innych nie?

Może i ten ptk jest twardy, ale musi być. NIkt nie ma pewnosci ze te surowce trafią przez saldo do reszty jak to mieli co niektórzy w zwyczaju kiedyś.

Dlatego taki musi być i trzeba było pomyśleć wcześniej jakie bedą konsekwencję
  • Przede wszystkim jakby na to nie patrzyć złamaliście Panowie Regulamin.

Co do tej sytuacji nie ma co dyskutować. Jaki by ten regulamin nie był trzeba się do niego stosować. Nie może byc wyjątków. Jeśli coś nie pasuje od tego macie dział Pomysły i propozycje. Tam można się wypowiedzieć i przedstawić swój pomysł na regulamin.

Najgorsze co mogliście zrobić to to, że całkowicie olaliście Administrację gry. Widzicie jakiś problem w tym żeby napisać do Ansa czy Zawiszy :?: No bądźmy poważni. GO to też ludzie Robi i na prawdę idzie się z nimi dogadać. Wydaje mi się że gdybyś dobrze przedstawił im całą sytuację to może i sami zgodziliby się zamienić całą twoją flotę na surowce.

Teraz zaczynacie obwiniać o Bóg wie co Anioła. No bez jaj. Czy ktoś mi znajdzie gdzieś że to co on wam tu pisze jest niezgodne z regulaminem :?: Dosyć że złamaliście regulamin to on chciał to też zrobić dając wam surkę. Oczywiście nie pasi. Na prawdę nie rozumiem.
    11 SG = 2 179 179 % :minigun: :missilelauncher:
    2 ACS = 293 164 %
    Ostatnie SG Wszechświat 0 Emil [GAZ] vs westt [EEC] 51 149 % powrót
    "Lepiej odważyć się na rzeczy potężne niż zrównać się z tymi o nieśmiałej duszy którym nieznane jest ani zwycięztwo ani klęska"
  • Wpadliście wiec musz być konsekwencję trzeba z tym żyć.
    żeby nie było ze jedni sa traktowani wybiórczo, a inni nie i dostaja wszystko to proponujemy ugodę.

Wg mnie jest baardzo korzystna dla was, i to cholernie korzystna, wiec nie wiem co wam w niej nie pasuje. i tak jesteście o niebo do przodu
  • Cóz moge dodac, niestety tacy doswiadczeni userzy a nie spełnili zadnych z poniższych zasad:

2.4. Organizacja ustawionych złomowań

2.4.1. Zaplanowane złomowanie floty nie będące moonmakingiem jest dopuszczalne wyłącznie po spełnieniu następujących warunków:

• Bitwa może zostać przeprowadzona
      dopiero po otrzymaniu zgody od Obsługi Gry, po uprzednim nadesłaniu
      zgłoszenia, zawierającego miejsce starcia oraz nazwy kont uczestników.
    • Powstałe
      po bitwie szczątki, po odliczeniu strat osób złomujących (deuter należy
      przeliczyć na inny dowolny surowiec zgodnie z aktualnie obowiązującymi
      przelicznikami handlowymi), muszą zostać odesłane na planetę Obsługi
      Gry lub po uzyskaniu zgody do graczy słabszych niż osoba, której flota
      została zniszczona. Liczy się stan punktowy graczy przed złomowaniem.
    W tym wypadku,zwłaszcza ze jest juz po fakcie nie pozostaje mi nic innego niz poprosic o zastosowanie sie do powyzszych zasad.Przypominam ze obowiazuja wszystkich i nie sa ustanowione na złość userom tylko w konkretnym celu. Nie chciałbym teraz byc zmuszeny do rozdaniu banów. I tak zabraliscie do tego od kiepskiej strony. Nie wnikam w aspekt moralny tego postepowania. Niestety nie od tego tutaj jestem.Dziekuje za uwage.

EDIT/ i znowy wyjde na tego złego...

SPECJALNIE DLA PIERZAKA.....
  • Napisałem wczoraj wieczorkiem ale niestety cię Zaviszo nie było (tu bez żadnej aluzji bo doskonale rozumiem że nie jestes na kazde zawołanie:)) no a że dysponowałem wczoraj czasem to po prostu to zrobilismy... Finał... Aniołowi pisałem że dla mnie to jest trochę denne żeby zabierac komuś surkę którą ciężko zbierał:) no ale cóż... bywa i tak....

:love: =>Niedźwiadek<= :love:

:cursing: Nie rozmawiam z kretynami, Najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem :cursing:
    :thumbsup:
    1 SG = 34.975%
    niedzwiedz_nh(PRETORIA) vs Hose(Alone) 34975%
TOP50 - Toplista: Gry Internetowe