Co byście doradzili

• Co byście doradzili

Wiec mam 2 pytania..

1. Chciałem założyć między 2 osobami sieć LAN bez przewodowa ... obie osoby miedzy sobą są odalone 2-3 km.. w lini prostej .. ale* niestety na drodze lini prostej drzewa :/ .. jesli dało by się zrobić takową sieć co bym do niej potrzebował .. i co byscie radzili kupić .. aby sieć chodzi dobrze..

2. Jaka płyte główna radzicie kupić pod gniazdo AM2+ .... przy której zamontował bym procesor
    AMD Phenom Quad-Core 9950 ... przy którym wydajność została by wykorzystana 100 % ?

Czekam na miłe odp.
    pozd.
  • albo zmiana anten na mocniejsze np. Andrew 23dB z obu stron.
    sygnał nawet do 65%
    Jest też cos takiego jak antena paraboliczna i ona podbija sygnał ciut.
    Można postawić w połowie drogi czyli przekaźnik ale nie zawsze są możliwości (dojście do prądu, dobry maszt). poza tym musisz zwrócic uwage na to czy AP w tym trybie nie nie spowolni łącza.
  • Ja mam neta radiowego - ponad 2 kilosy w linii prostej do nadajnika, po drodze spora górka (anteny "nie widzą się " ) i jeszcze na tej górce linia wysokiego napięcia. Sygnał zawsze powyżej 70% (w pełni wystarcza) a moja antena to najtańszy badziew jaki może być :D Ot taka puszka, jak ją rozkręciłem to w środku jest zrobiona tylko pętelka z drutu i to wszystko.
    Dla ewentualnego wzmocnienia sygnału można zastosować czaszę od anteny satelitarnej ( średnica 60cm wystarczy) a naszą antenkę montujemy w miejsce konwertera (oczywiście odwróconą w stronę czaszy a nie nadajnika)
    Ważny jest natomiast przewód wędrujący od anteny do PC. Kabel koncentryczny o dł. ponad 6-7 m to już mocne tłumienie sygnału :thumbdown:
    Live free, ride hard.
TOP50 - Toplista: Gry Internetowe